پاورپوینت تست آلتراسونیک

مطالب دیگر:
📜پاورپوینت آماده كايزن (بهبود مستمر) بررسی انواع موداها و مديريت در كايزن📜پاورپوینت آماده بررسی سقف های كامپوزيتی و تیرهای مرکب📜پاورپوینت آماده بررسی فرآیند كاشت و مديريت و ملاحظات اقتصادي در كشت بدون خاك📜پاورپوینت آماده بررسی قير و انواع عايقهاي رطوبتي📜پاورپوینت آماده اعتماد به نفس و راه‌هاي تقويت آن و اصول سی گانه اعتماد به نفس📜جزوه پاورپوینت درس قواعد عربي 1 – نوشته دكتر سيد محمد حسيني📜پاورپوینت آماده بررسی وضعیت نرم افزار در ایران📜پاورپوینت آماده بررسی فرایند تحلیل سلسله مراتبی AHP همراه با مثال📜پاورپوینت آماده بررسی انواع ميوه هاي گرمسيري و نيمه گرمسيري مرکبات📜پاورپوینت آماده بررسی انواع قوس در راهسازي📜پاورپوینت آماده بررسی اصول و راهکارهای پرورش طیور گوشتی📜پاورپوینت آماده بررسی جایگاه و معماری قصر بلورین📜پاورپوینت آماده پروژه درس ريزپردازنده – بررسی جامع تراشه و میکروکنترلر PIC برنامه نويسي به📜پاورپوینت آماده بررسی انواع نیروگاه های سیکل ترکیبی📜پاورپوینت آماده بررسی و طبقه بندی گونه های مختلف گياهان – مناسب برای تحقیق مدرسه📜پاورپوینت آماده مدیریت صادرات و بازاریابی بین المللروشها و راهکارها📜پاورپوینت آماده بررسی جامع انواع فرآیند های قلاویزکاری و حدیده کاری – پیچ و مهره📜پاورپوینت آماده مفهوم صادرات غیر نفتی و نقش بازاریابی در آن با تاکید بر محصول فرش📜پاورپوینت آماده قرنطینه گیاهی – عوامل و تجهيزات و تحقيقات قرنطينه اي📜پاورپوینت آماده بررسی سنگ فیروزه بررسی بخش های مختلف معدن فيروزه نيشابور📜پاورپوینت آماده پروژه درس کارگاه اجزاء مکانيکی نيروگاه منابع و روش های نوين در توليد برق و📜پاورپوینت آماده بررسی مراحل مديريت کيفيت و دیدگاه های مختلف در خصوص مدیریت کیفیت📜پاورپوینت آماده اصول مديريت كيفيت و تاريخچه و سير تكامل تضمين كيفيت از دیدگاه دانشمندان بزرگ📜پاورپوینت آماده بررسی جامع انواع جوايز كيفيت📜پاورپوینت آماده بررسی جامع انواع مختلف Ram –ها
پاورپوینت تست آلتراسونیک ,تست آلتراسونیک,دانلود پاورپوینت تست آلتراسونیک ,تست,آلتراسونیک,پاورپوینت,آلتراسونیک|36168380|ostadanesh
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت تست آلتراسونیک را دنبال می کنید .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 16 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


عنوان پروژه:
تست آلتراسونیک
( UT )
فهرست پروژه:
  تست UT  ( آزمون فراصوتی )          
  نوع نمایش تصویری در آزمون فراصوتی      
 الف ) نمایش تصویری A                
 ب ) نمایش تصویری B             
  تکنیک های بازرسی در آزمون فراصوتی        
 روش بازتابی با پروب عمودی               
 روش عبوری با پروب عمودی              
 روش عبوری با پروب زاویه ای          
 روش بازتابی با پروب زاویه ای         
  تعیین هویت عیب ها                
 فرم ارزیابی دستگاه فراصوت         
 فرم آزمایش فراصوت           
 
 تست UT  ( آزمون فراصوتی )
 آزمون فراصوتی یکی از آزمایش های نسبتا پیشرفته در رده ء آزمایش های غیر مخرب می باشد . این روش سریع بوده و قادر به تشخیص معایب داخلی بدون نیاز به تخریب قطعه ء جوش شده می باشد . چون این روش از نزدیک کنترل می شود ، قابلیت ارائه اطلاعات دقیق و مورد نیاز قطعه ء جوش شده ، بدون نیاز به یک سری عملیات پر کار را دارا می باشد . این روش هم معایب سطحی و هم نواقص داخلی فلز جوش و فلز پایه را مشخص ، مکان یابی و اندازه گیری می کند .
زمایش فراصوتی توسط موج منتشر شده از یک مبدل ( بلور کوارتز ) که مشابه یک موج صوتی ولی با گام و فرکانس بالاتری است ، انجام می شود . موج های فراصوتی از داخل قطعه ء مورد آزمایش عبور داده می شوند و با هر گونه تغییر در تراکم داخلی قطعه ، منعکس می شوند . این موج ها توسط یک مبدل ( بلور کوارتز که تحت جریان متناوب قرار داد ) که به یک واحد جست و جوگر متصل شده ، تولید می شوند . امواج منعکس شده ( پژواک ها ) به صورت بر جستگی هایی نسبت به خط مبنا ، بر روی صفحه نمایش دستگاه ، ظاهر می شوند .
هنگامی که واحد جست و جوگر به مصالح مورد نظر متصل می شود ، دو نوع پژواک بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود . ضربان اول ، انعکاس صدا از سطح رویی جسم که در تماس با دستگاه است ، می باشد و ضربان دوم مربوط به انعکاس موج از سطح مقابل است . فاصله بین این دو ضربان با دقت کالیبره می شود . این الگو نشان می دهد که مصالح در شرایط مناسبی از نظر معایب و نواقص داخلی قرار دارد . هنگامی که یک عیب یا ترک داخلی توسط واحد جست و جو پیدا شود ، تولید ضربان سومی می کند که بین ضربان اول و دوم بر روی صفحه نمایش ثبت می شود .
بنابراین مشخص می شود که محل این عیب بین سطوح بالا و پایین مصالح ( در داخل جسم مصالح ) می باشد . فاصله میان ضربان ها و ارتفاع نسبی آنها محل و میزان سختی ( تراکم ) عیب مزبور را مشخص می کند .